Contactează-ne:
0750.482.682

Coșul dvs. este gol

Categorii
Informații
Newsletter

Sunt de acord cu stocarea și prelucrarea datelor conform politicii de protejare a datelor.

Dezabonare


Liqui Moly Foam Filter Oil, 400 ml

Liqui Moly Foam Filter Oil, 400 ml

Cod produs: 1604O

Marca: Liqui Moly

Livrare în: 1-3 zile lucrătoare

 

Liqui Moly Foam Filter Oil, 400 ml

Aerosol dezvoltat special pentru impregnarea filtrelor de aer din materiale poroase şi textile. Praful şi murdăria sunt reţinute chiar şi în condiţii de utilizare extreme şi astfel sunt prevenite daunele la motor. Garantează un debit de aer optim şi o performanţă maximă a motorului.

Proprietăți
- rezistent la apă
- leagă praful și nisipul
- îmbunătățește proprietățile filtrului
- durată lungă de viață a motorului
- reduce uzura
- extrem de aderent

Caracteristici tehnice:
Bază                                   polimeri
Formă                                 lichid, aerosol
Miros                                   caracteristic
Punct de curgere                -60°C
Culoare                               albastru

Domenii de utilizare
Adecvat pentru utilizarea la toate motocicletele cu motoare în 2 şi 4 timpi cu răcire pe aer sau pe apă, în care sunt montate filtre de aer
din material poros.

Mod de utilizare
Mai întâi eliberați filtrul de impuritățile grosiere prin eliminarea lor. Curățați filtrul de aer cu agent curățare filtru  pentru motociclete Liqui 
Moly cod 1299) și umeziți cu ulei de filtrare a aerului (spray) pentru motocicletă după ce solvenții s-au evaporat. 
Înainte de a instala filtrul de aer, acesta se va aerisi 10-15 minute.

Ambalaje disponibile 
500 ml             Art. nr. 1604
Adăugați un comentariu
Nume Localitate Email

Completați comentariul dumneavoastră:

spacer

www.motovip.ro folosește cookies. Continuarea navigării pe site se consideră acceptarea politicii de utilizare cookies. Pentru o experiență mai bună în site-ul nostru folosim și sisteme de analiză și marketing conform politicii de protejare a datelor.